גילוי מוקדם של מלנומה

אבחון סרטן העור או איך אבחון מוקדם יכול להציל חיים?

סרטן היא אחת המחלות הכי קשות שיש כיום בעולם. מחלה זו היא לא תמיד חשוכת מרפא ואבחון מוקדם שלה יכול להפוך אותה למחלה כרונית שניתן לחיות איתה לאורך שנים רבות. יש הרבה מאוד סוגי שונים של מחלת הסרטן. אחד הסוגים המרכזיים ביותר של מחלת הסרטן בגוף של אנשים שחיים במדינות המערב הוא סרטן העור.

אחד מסוגי סרטן העור ידוע גם בשם המקצועי שלו: מלנומה. אבחון סרטן העור באופן מוקדם או בשלבים הראשונים של המחלה יכול להציל את החיים של החולה. פעמים רבות בשלב הראשון של המחלה היא כולל גידולים שפירים שאינם ממאירים – כלומר הם אינם סרטניים. אבחון מוקדם של סרטן העור על ידי רופא עור מומחה יכול לאפשר גם לך להמשיך ליהנות מחיים ארוכים ואיכות חיים.

לסימנים לסרטן העור, לחצו כאן.

אבחון סרטן העור

אבחון סרטן העור

אבחון סרטן העור  – כיצד מאבחנים את סרטן העור?

אבחון סרטן העור הוא פעולה שמאוד פשוט לבצע. למעשה ניתן לאבחן סרטן עור על ידי זיהוי בשינוי של הגודל או של המרקם של נקודות חן. כיצד מאבחנים את סרטן העור? ניתן לאבחן את סרטן העור על ידי כך שרופא עור מומחה בודק את נקודות החן שלנו לאורך זמן. בדיקה תקופתית של נקודות החן שלנו בעזרת מכשור מקצועי כמו דרמוסקופ שמצלם את הנקודה ומתעד אותה תאפשר לרופא העור שלנו לעקוב אחר השינויים שחלו בנקודות החן שלנו כך שאם חל בהם שינוי או עיוות – ניתן יהיה לגלות זאת בזמן הנכון ולקבל טיפול שיכול להציל את החיים שלנו.

אבחון סרטן העור  – למה כדאי לנו להכיר את הגוף שלנו? ואיך היכרות זו תציל אותנו?

השלב הראשון שיכול לאפשר לנו לזהות לבד האם אנחנו בסכנה לחלות בסרטן העור היא לזהות האם נקודות החן שלנו גדלו או השתנו בצורה ובמרקם שלהן או הופיעו נקודות חן חדשות. זיהוי עצמי של השינויים בנקודות החן שלנו יוכל להוות עבורנו אינדיקציה שאנחנו צריכים לפנות במהרה לרופא העור האישי שלנו.

פנייה לרופא העור שלנו תאפשר לנו לבצע מעקב אחר המצב של נקודות החן שלנו היום ואחר התמונות שהוא צילם בעבר של נקודות אלו. מעקב זה מהווה את הצעד הראשון בדרך להחלטה האם יש צורך בבדיקות נוספות כמו למשל בדיקת ביופסיה בה מורידים את נקודת החן החשודה ומבצעים בה בדיקות מעבדה האם היא מהווה התחלה של גידול ממאיר.

בדיקה שגרתית יכולה להציל חיים – צפה עכשיו


אבחון סרטן העור או איך אבחון מוקדם יכול להציל חיים? was last modified: ינואר 30th, 2019 by admin